Rady a tipy

Zákaz pre kamiónov v roku 2024 v Maďarsku

Tak ako vo väčšine európskych krajín, aj v Maďarsku je pohyb nákladných vozidiel obmedzený. Faktorom, na základe ktorého sa viete ľahšie rozhodnúť, kedy sa vyraziť na cestu, môže byť aj zákaz pre nákladnú dopravu. Pretože počas týchto období môže byť premávka rýchlejšia a bezpečnejšia.  

 

Na ktoré vozidlá sa vzťahuje zákaz? 

Maďarská legislatíva reguluje obmedzenie premávky nákladných vozidiel, podľa ktorej majú v určených obdobiach zákaz jazdy všetky nákladné vozidlá, traktory, poľnohospodárske traktory a pomalé vozidlá s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou presahujúcou 7,5 tony.  

 

Kedy platí zákaz kamiónov?  

Počas letného obdobia od 1. júla do 31. augusta nákladné vozidlá nemôžu jazdiť cez víkendy od 15:00 v sobotu (ak neide o pracovný deň) do 22:00 pracovného voľna. Ak je jeden z dní pred víkendom sviatok, obmedzenie sa musí uplatňovať bez prerušenia od 8. hodiny prvého dňa do 22. hodiny posledného dňa. 

Počas zvyšku roka, teda medzi 1. septembrom a 30. júnom, odo dňa pred dňom pracovného voľna do 22.00 posledného dňa pracovného dňa nie je dovolené jazdiť s nákladným vozidlom, t. j. od piatku 22.00 do nedele 22.00. Od týchto pravidiel sú oslobodené nákladné autá s triedou ochrany životného prostredia minimálne EURO 3 - od 4. novembra do 1. marca. 

 

Na diaľnici je to rýchlejšie, s e-nálepkou jednoduchšie!   

Počas svojich ciest sa oplatí využiť zákaz pre kamiónov, keďže na cestách je menej pomalých vozidiel. Nezabúdajte však, že maďarské diaľnice sú väčšinou spoplatnené. Preto pri organizovaní zájazdu je dôležité si zakúpiť aj maďarskú diaľničnú nálepku. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je online zakúpenie e-nálepky na webovej stránke madarska-dialnicna-znamka.eu. Môžete to zakúpiť za 2 minúty. Vyberte si pohodlie, nakupujte online! EN DE RO HU SK
Táto webová stránka používa cookies s cieľom poskytnúť návštevníkom stránky lepší používateľský zážitok. Ďalšie informácie