Rady a tipy

Typy maďarských diaľničných nálepiek – na rok 2024

Všetky naše cesty si vyžadujú prípravu, či už ide o let alebo cestu autom. Ak sa pri ceste autom chcete precestovať viacerých krajín, oplatí sa ešte pred odchodom zistiť, či sú v cieľovej krajine spoplatnené cesty a naplánovať si cestu tak, aby ste sa vyhli rekonštrukcii ciest. 

  

Maďarské diaľničné nálepky 

Ak cestujete do Maďarska alebo cestujete cez krajinu, je dobré vedieť, že väčšina maďarských diaľnic je spoplatnená. Diaľničnú nálepku môžete zakúpiť elektronicky, preto sme zhromaždili všetky dôležité informácie o nálepkách, aby bol výber jednoduchý!   

 

Ceny a typy maďarských diaľničných nálepiek 

Cenová kategória e-vignette Národná Župná
Jednodňová  Týždená Mesačná Ročná Ročná
D1 5 150 Ft  6 400 Ft  10 360 Ft  57 260 Ft  6 660 Ft 
D1m 2 570 Ft 3 200 Ft  5 180 Ft  57 260 Ft  6 660 Ft 
D2 7 310 Ft  9 310 Ft  14 670 Ft  81 280 Ft  13 330 Ft 
U 5 150 Ft  6 400 Ft  10 360 Ft  57 260 Ft  6 660 Ft 

 

Denná (1-dňová) diaľničná nálepka 

Maďarsko tiež zaviedlo najnovšiu 1-dňovú diaľničnú nálepku v súlade s legislatívou EÚ. Denná nálepka platí pre všetky spoplatnené úseky v Maďarsku od okamihu zakúpenia do polnoci v deň nákupu. V prípade zakúpenia nálepky v predpedaji - platí od polnoci do polnoci dňa uvedeného pri nákupe. 

Kedy sa to oplatí? 

 • Ak cestujeme cez Maďarsko – v rámci jedného kalendárneho dňa 
 • Ak naša cesta trvá dlhšie ako 10 dní, nie je potrebné kupovať 2x 10-dňové nálepky, ale stačia 2 jednodňové nálepky, takže za používanie diaľnice platíme len vtedy, ak ju využívame. 
 • Ak omylom prejdete na spoplatnený úsek cesty a kúpite si ho do 60 minút, vyhnete sa pokute 

  

Týždenná (10-dňová) diaľničná nálepka 

Maďarská 10-dňová diaľničná nálepka tiež poskytuje práva na používanie ciest pre všetky spoplatnené úseky ciest v Maďarsku a je platná celkovo 10 po sebe nasledujúcich (špecifikované zákazníkom) kalendárnych dní – do polnoca posledného dňa. 

Kedy sa to oplatí? 

 • Ak cestujeme cez Maďarsko alebo cestujeme do krajiny a náš pobyt nepresiahne 10 po sebe nasledujúcich dní 
 • Ak plánujeme vnútroštátnu cestu, ktorá trvá dlhšie ako jeden kalendárny deň 
 • Ak omylom prejdete na spoplatnený úsek a kúpite si dialničnú nálepku do 60 minút, vyhnete sa pokute. 

  

Mesačná a viacmesačná diaľničná nálepka 

Mesačné nálepky platia pre všetky spoplatnené úseky ciest v Maďarsku od počiatočného dňa uvedeného zákazníkom do rovnakého dňa nasledujúceho mesiaca. Ak počiatočný deň v nasledujúcom mesiaci neexistuje, tak nálepka platí do polnoci posledného dňa v mesiaci. Viacmesačná nálepka môže byť tiež úsporným riešením, pretože okrem mesačných nárokov poskytuje až +4-6 dní navyše. 

Kedy sa to oplatí?

 • Ak zostanete v Maďarsku niekoľko týždňov a veľa cestujete po diaľnici  
 • Ak chcete použiť diaľnice niekoľkokrát v danom mesiaci 
 • Ak cestujete do Maďarska alebo naprieč krajinou, ale medzi týmito dvoma cestami uplynie viac ako 10 dní 

  

Diaľničná nálepka - krajská 

Na rozdiel od iných nálepiek, krajská dialničná nálepka má územné obmedzenia, platí len v rámci zakúpeného kraja – presnejšie, je platná do prvej križovatky v smere k hraničných okresov. Výhodou je, že sa dá kúpiť za výhodnú cenu oproti iným nálepkám. Naviac platí do 31. januára roku nasledujúceho po aktuálnom roku, takže môžete cestovať až 13 mesiacov už za 6 660 HUF. 

Kedy sa to oplatí?   

 • Ak počas roka pravidelne využívate spoplatnené úseky ciest v niektorých okresoch 
 • Ak cestujete do Maďarska a nepoužívate spoplatnené cesty vo viac ako 2 krajoch 

 

Štátna diaľničná nálepka 

Platí do 31. januára roku nasledujúceho po danom roku, takže ak si nálepku zakúpite v predpredaji alebo v januári, môžete ju používať až 13 mesiacov na všetkých spoplatnených cestách v Maďarsku.  

Kedy sa to oplatí?   

 • Ak počas roka pravidelne cestujete po Maďarsku  
 • Optimalizácia nákladov: ak si kúpite 10-dňovú alebo mesačnú nálepku niekoľkokrát ročne, celkové náklady môžu byť vyššie o 30-40 tisíc forintov - preto sa viac oplatí kúpiť ročnú nálepku.   

  

Maďarská diaľničná nálepka online  

Výhodou elektronických diaľničných známok je, že si ich môžete jednoducho zakúpiť na stránke madarska-dialnicna-znamka.eu pred cestou na Vami zvolený dátum, takže na ne nezabudnete. EN DE RO HU SK
Táto webová stránka používa cookies s cieľom poskytnúť návštevníkom stránky lepší používateľský zážitok. Ďalšie informácie